Bez opłaty za udzielenie pozwolenia inwestycja nie jest możliwa
SKŁADNIKI MAJĄTKU
Wydatek dotyczący pozwolenia na stworzenie sztucznych wysp pod farmy wiatrowe poniesiony do momentu oddania tych środków trwałych do używania podwyższy koszt ich wytworzenia.
Z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej wystąpiła spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstała w celu wzniesienia oraz wykorzystywania sztucznych wysp na Morzu Bałtyckim. Rezultatem jej działania ma być inwestycja w postaci farm wiatrowych na morzu, produkujących energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii. Możliwość wznoszenia sztucznych wysp na morzu podlega regulacjom określonym w ustawie o obszarach morskich (tekst jedn. DzU z 2003 r. nr 153, poz. 1502 ze zm.). Zgodnie z treścią tych przepisów, wznoszenie i wykorzystywanie sztucznych wysp i urządzeń w polskich obszarach morskich dla danego przedsięwzięcia polegającego na budowie farm wiatrowych wymaga pozwolenia wydawanego przez ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej (w formie decyzji, na okres 30 lat). Za udzielenie takiego pozwolenia wnoszona jest opłata w wysokości 1 proc. wartości planowanego przedsięwzięcia. Spółka zaznaczyła ponadto, że w wyniku realizacji inwestycji powstanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta